S

W

 

Basında Çıkan Yazılar

Sunrise Residence

Gaffaroğlu İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Süleyman Günerhan, Büyükçekmece-Mimaroba’da inşa edilen Sunrise Residence’taki 224 daireden yüzde 50’sinin satıldığını söyledi. Sitede anahtar teslimlerinin Haziran 2008’de başlayacağını belirten Günerhan, daire fiyatlarının 320 bin dolar ile 440 bin dolar arasında değiştiğini kaydetti. Sunrise Residence’in yüzde 95’inin tamamlandığını ifade eden Günerhan, peyzaj çalışmaları ve ince işlerde de son aşamaya gelindiğini belirtti.

Günerhan, A tipi bloklarda 205 metrekarelik 3+1, 205 metrekarelik 4+1 ve 300 metrekarelik 5+2 dubleks daireler; B bloklarda ise 173 metrekarelik 3+1 dairelerin yer aldığını söyledi.

Statik elektrik yok

Süleyman Günerhan, Sunrise Residence sakinlerinin, Türkiye’de ilk kez uygulanan yapı genelinde topraklama sistemi sayesinde huzurlu ve mutlu bir yaşam süreceklerini ifade etti. Tüm bloklarda taşıyıcı sistemin içine yerleştirilen bakır panellerin statik elektriği toprağa ilettiğini belirten Günerhan, inşaatta TS 500 standartları ve son deprem yönetmeliğine uygun radye jeneral temel sistemi uygulandığını söyledi.

İnterkom sistemiyle sitedeki 224 dairenin kendi aralarında ve ortak kullanım alanlarıyla 24 saat iletişim kurabildiğini kaydeden Günerhan, bina giriş kapısının şifreyle açılacağını ifade etti.

Günerhan, E5 karayoluna 100 metre, Atatürk Havaalanı’na 20 kilometre mesafede olan sitenin yakın çevresinde alışveriş merkezleri, kültür merkezleri ve hastanelerin yer aldığını kaydetti.

Site özellikleri

- 2 adet yarı olimpik açık yüzme havuzu.                    - 1 adet kapalı yüzme havuzu.                                 - Fitness center.                                                   - Sauna ve Türk hamamı.                                        - Basketbol sahası ve tenis kortu.                             - Çocuk havuzu ve oyun parkı.                                 - Her daire için otopark.                                          - Sığınak.                                                             - 7/24 saat kameralı güvenlik sistemi.                        - İnterkom sistemi.

Bina özellikleri

- Türkiye’de ilk defa yapı genelinde topraklama sistemi. - Alüminyum giydirme cephe sistemi.                         - Su deposu.                                                        - Merkezi jeneratör.                                               - Uydu yayını.                                                       - Blok cephelerinde ısı ve su yalıtımı.                         - Kat koridorlarında yangın söndürme hortumları ve tüpleri.                                                                - Otoparkta otomatik giriş kontrol sistemi.

Konut özellikleri

- Luyisi buharlı jakuzi.                                             - İspanyol Aparici seramik.                                      - Alman Grohe ve Duravit vitrifiye.                            - İtalyan Latini mutfak.                                           - Siemens ankastre beyaz eşya.                               - Pencere doğramaları PVC.                                     - Kapılar ahşap.                                                    - Viessman marka kombi.                                         - Yatak odalarında ve salonlarda LC Beko klima.            - Ebeveyn yatak odalarında giysi odaları.                    - Ebeveyn banyosu.                                               - Dekoratif aydınlatma.                                           - Alurad marka radyatör.                                         - Çamsan laminat parke.                                          - Amerikan Corian tezgah.                                       - Fransız duvar kağıdı.                                            - Thea markalı anahtar ve prizler.  

İnşaat Teknikleri

- TSE 500’e uygun son deprem yönetmeliği.                - Radye jeneral temel sistemi.                                  - C30 beton.                                                         - Deprem ve yangın yönetmeliğine uygun.                    - Zemin etütleri yapılmış.                                        - Yapı denetimli.